Aplikacje uprzyjemniające pracę – moje typy

Jeśli nie jesteś pracownikiem fizycznym istnieje ogromna szansa, że duży kawałek dnia spędzasz przed komputerem. Zebrałem dla Ciebie kilka interesujących aplikacji, które sprawią, że praca przed ekranem stanie się dla Ciebie choć odrobinę przyjemniejsza . Zaczynamy!

Problemy z bezsennością przy pracy do późna. Pomoże: F.lux

 

f.lux app

Aplikacja dla nocnych marków mających kłopoty z bezsennością. Gdy pracujesz do późna i zaraz po oderwaniu się od monitora lądujesz w łóżku, możesz mieć problem z zaśnięciem – to normalne. Niebieskie światło emitowane przez ekrany komputerów i telefonów sprawia, że organizm hamuje uwalnianie melatoniny, co dla naszego mózgu jest sygnałem „Wstawaj stary, to już poranek”. F.lux pozwala zmienić temperaturę barwną ekranu. Słabo przyda się grafikom, ale jeśli piszesz wieczorami wpisy na bloga to zaśniesz łatwiej i oko będzie mniej szczypać. Sprawdzone.

F.lux pobierzesz: justgetflux.com

Zblokowanie, brak motywacji, przytłoczenie. Pomoże: Unstock App

Unstock App

Moje odkrycie! Nie wiesz w co ręce włożyć? Wyczerpała się motywacja? Nie wiesz, od którego punktu zacząć lub skąd bierze się Twoja bezradność? Jest na to aplikacja online i na urządzenia mobilne. Nazywa się Unstock App. Z pomocą sprytnie wymyślonych kart opisujesz swój stan, emocje i ogólne przyczyny beznadziei zadaniowej. Na koniec otrzymujesz analizę tego jakie kroki możesz uczynić w swojej sytuacji. To taki wirtualny coach, do tego za darmo.

Unstock App, znajdziesz: app.unstuck.com/app/login

Problem z ogarnieniem mnogości pomysłów. Pomoże: MindMeister

MindMeister

Gdy pomysły wpadają Ci do głowy na każdym kroku, ale nie ogarniasz co się z nimi dzieje. Niektóre gdzieś uciekają i zostają zapomniane, a inne ewoluują bez kontroli. Trzeba zacząć je spisywać. Ale jak by się w tym nie pogubić? Mapy myśli to bardzo fajne rozwiązanie, szczególnie, że dzięki komputerom mogą mieć one ogromne powierzchnie. Jest dużo softu do tego rodzaju zadań, ale ja wybieram najładniejszy o niemiecko brzmiącej (solidnej) nazwie: Mind Meister. MM dostępny jest w przeglądarce, ma intuicyjny interfejs, możliwość dzielenia się mapami publicznie i poprzez prywatne linki. Czego chcieć więcej?

Zacznij kolekcjonować pomysły tu: https://www.mindmeister.com/

Nauka języków obcych. Pomoże: Duolingo

rosetta_stone_versus_duolingo

Chyba nie ma lepszej aplikacji do nauki języków obcych. Lekka oprawa, różnorodne ćwiczenia, system sprawdzania wymowy, a do tego przypomnienia o konieczności pracy z programem. Jeśli dodasz do tego bogatą bazę języków i fakt, iż Duolingo jest za darmo to możesz wpaść w gorączkę nauki. I słusznie! Osobiście preferuję naukę na telefonie.

Naukę języków obcych zacznij tu: https://pl.duolingo.com

Zrozumienie biznesu i pozycjonowania w internecie. Pomogą: Internetowe Rewolucje Google

internetowe-rewolucje-google

Jak sprawić by klienci wreszcie zaczęli nas odnajdywać? Jak pozwolić zaistnieć naszemu biznesowi lokalnie? Jak sprawić by klienci zaczęli odwiedzać nasz sklep za rogiem? Ile wydać na reklamę? Na te i więcej pytań odpowiada kurs: Internetowe Rewolucje Google. Kurs ma formułę krótkich video-wykładów połączonych z testami. Oglądasz film, odpowiadasz na pytania do niego i weryfikujesz swoją wiedzę. Materiału jest mnóstwo, przydatnych uwag wiele. Kurs kierowany raczej do początkujących, ale i wyjadacze odnajdą kilka smaczków. Za darmo i z ładnym dyplomem na koniec. Lepiej zrozumiesz Google, gdy przejdziesz ten kurs: https://rewolucje.withgoogle.com

[Bonus: Mac+Retina] Potrzeba szybkiej zmiany rozdzielczości. Pomoże: BestRes App

bestres app

Gdy masz komputer z ekranem retina, uzyskujesz dostęp do wielu rozdzielczości, które mogą zwiększyć lub zmniejszyć Twoją przestrzeń roboczą. Z BestRes szybko poczujesz jakbyś miał ogromny ekran przełączając się na wysoką rozdzielczość do pracy i łatwo wrócisz do nominalnej po powrocie do domu. Nie szukasz ustawień, po prostu klikasz obok zegara i wybierasz rozdzielczość jakiej potrzebujesz. Przy 13’ macbooku pro sprawdza się idealnie.

Pobierz: icyberon.com/bestres/

[Bonus] Brak ładnego wygaszacza ekranu. Pomoże: Fliqlo

fliq

Gdy odchodzisz od komputera warto by ekran wyglądał fajnie i był przy tym choć odrobinę przydatny. Dlatego dzielę się moim ulubionym wygaszaczem ekranu Fliqlo.

Pobierz: http://fliqlo.com

A Ty jakich umilaczy pracy używasz na swoim komputerze? Podziel się w komentarzu, chętnie wypróbuję 🙂

 

 • f.LUX jest super. Szkoda, że Apple nie wpuszcza ich do appstorea (po ostatniej aktualizacji iOS, gdzie pojawiła się ta sama opcja), pewnie szykują swoje własne rozwiązanie.

  • F.lux na maków jest dostępny ze strony producenta. W naj iOSie masz ichniejszą implementację świecenia w ciepłych barwach i działa, nawet kilka razy zasnąłem z telefonem na twarzy.

 • Chyba powinnam zacząć korzystać z Duolingo. Wszędzie na nią trafiam.

  • Oczywiście! Już dawno Ci polecałem 🙂 Sesje zajmują kilka minut więc idealnie przy dziecku. Mała na drzemkę, a Ty na lekcję 🙂

   • ewa

    U mnie duolingo się nie sprawdziło, niestety nie ten poziom. Nie mówię, że nie ma tam nowych dla mnie rzeczy, ale zdecydowana większość to dla mnie strata czasu. Wydaje mi się, że najlepiej sprawdzi się dla raczkujących w danym języku. Ale uroku aplikacji nie można odmówić, no i bardzo przyjemnie się z niej korzysta.

    Dla osób, które potrzebują własnych materiałów i chcą się uczyć słówek, polecam Fiszkotekę. U mnie sprawdziła się na tyle, że korzystam z konta premium. Można wygodnie wgrać bibliotekę słówek (word, excel itp), przerobić obcojęzyczne frazy na fiszki. Aplikacja (również w wersji internetowej) pozwala na przerabianie fraz/ zdjęć na fiszki. Dokleja obrazki do słówek. Prowadzi statystki, robi pakiety powtórkowe. A co dla mnie najważniejsze, jest lektor. Było to dla mnie ważne i przy angielskim, i niemieckim. I w końcu wprowadzili również dla norweskiego, co jest dla mnie meeeega zaletą przy nowym języku.
    Można też korzystać z cudzych lekcji oraz lekcji fiszkotekowych. Można wybierać sposób nauki (j.pl -> j. obcy, odwrotnie, zgadywanie, wpisywanie, chyba również nagrywanie.

    Dla mnie jest to o tyle ważne, że gramatyka najłatwiej wchodzi mi własnie przez naukę zdań, dlatego duolingo się nie sprawdziło – każda lekcja była o wiele bardziej czasochłonna, a jednocześnie miałam wrażenie, że uczę się śmiesznie mało.

    Wiem, że jest darmowe Anki i inne aplikacje, ale do mnie to nie przemówiło. Fiszkoteka jest prosta w obsłudze i ładna (i polska! 😀 ). Odpowiadają na marudzenie użytkownika (o dodanie norweskiego lektora). I w ogóle nooo, zachwycona jestem, dlatego się tak rozpisałam 😉

    PS. Fiszkoteka w wersji darmowej pozwala na wprowadzenie 300 słówek, więc na upartego można się uczyć i kasować. Szukałam czegoś, co zastąpi mi komputerowy program Prof. Henry, i tu jest wszystko, czego potrzebowałam 🙂

    • Dzięki ewa za Twój głos. Dla mnie Duolingo ma dwa cele. Jeden – by nie skostnieć i pracować z obcym językiem. Drugi by wchodzić w naukę języka, którego totalnie nie znam i chcę sprawdzić czy temat jest w ogóle dla mnie.

     • Luki

      Duolingo jest super. Faktycznienie pozwala „skostniec” jezykowo. Wdrodzemetrem do pracy – idealne. Wg mnie sprawdza sie spokojnie do poziomu C 1. Wyzej faktycznie moze powstawac wrazenie, ze zbyt proste. U mnie jednak nie powstalo 🙂

 • A, zapomniałbym o poleceniu https://sketchboard.me/hzXwpXvisbik 😉 Doskonale do łączenia świata biznesu i IT w kotłach myślenia wizualnego.

  • Powiesz ze 2 słowa więcej na temat Sketchboard, na pierwszy rzut oka trochę retro estetyka. To do map myśli c’nie?

   • Też. User stories, procesy, mapy myśli, cokolwiek przyjdzie Ci do głowy.

    • Kochałbym to rozwiązanie gdyby nie interfejs z lat 90 😀

 • unstuck mnie zaciekawił, duolingo jest fajne na opanowanie początków języka, potem jest już nieużyteczne, resztę znam z zasłyszenia tylko

  • Unstock według mnie daje fajnie radę i może rzucić interesujące światło na nasze problemy. Duolingo traktuję jako zabawę językiem, dobrą zachętę do dalszej nauki. Sprawdź pozostałe i daj znać jak Ci się podobają 🙂 Chętnie poznam Twój punkt widzenia.

 • Osobiście nie korzystam z żadnych aplikacji, ale zaciekawiła mnie ta pierwsza. Przyda się, szczególnie teraz, kiedy nadchodzą wakacje i często ma się więcej czasu, i zapomina o tym, że trzeba kiedyś iść spać…:)