9 impulsów: Paweł Tkaczyk

Jeśli miałbym wskazać osobę, która nauczyła mnie patrzeć na projekty z perspektywy klienta, pobudziła odwagę do podejmowania własnych inicjatyw i wprowadziła swoim słowem w świat biznesu to bez wahania wymieniłbym Pawła Tkaczyka. Dzięki dobrodziejstwu internetu miałem okazję poznać Pawła mimo braku wolnych terminów w jego kalendarzu 🙂

O cyklu „9 Impulsów”:
Dziewięć impulsów to cykl dziewięciu pytań do wyjątkowych ludzi, których pracę nie tylko podziwiam, ale jest ona inspiracją do poszerzania własnego horyzontu. Poprzez ten nietypowy mikro-wywiad chcę zarazić Cię pozytywnym podejściem, pokazać źródła inspiracji i pasji osób z różnych dziedzin.

Kim jest Paweł Tkaczyk

Paweł Tkaczyk – jak sam twierdzi – zarabia na życie opowiadaniem historii. Buduje silne marki – pracuje m.in. z Agorą, Grupą Allegro, wieloma mniejszymi firmami. Doradza startupom i innym przedsiębiorstwom – jako mentor np. podczas Startup Weekend czy Startup Fest. Dzieli się wiedzą – piszę blog o budowaniu marki, popełnił dwie książki: „Zakamarki marki” i „Grywalizacja”, prowadzi szkolenia z marketingu, brandingu, social media… Kocha literki niemal w każdej – poza Comic Sans – formie.

9 Impulsów

1. Gdybym miał opisać siebie w pięciu słowach, powiedziałbym:

Zarabiam na życie opowiadaniem historii.

2. Gdybym miał robić całe życie tylko jedną rzecz, byłoby to:

Nie ma jednej rzeczy, którą chciałbym robić całe życie. Świat jest zbyt ciekawy, by skazywać się na monotonię. To właśnie cenię w mojej aktualnej pracy: codziennie robię coś innego, spotykam innych ludzi, rozwiązuję inne problemy.

3. Moje motto życiowe to … ponieważ …

Z okazji Światowego Dnia Książki na stronie Wilq Superbohater ukazała się grafika – WILQ SUPERBOHATER, strona z najnowszej książki o Wilq. Napis nad lustrem: „Jebać tych, co za plecami czytają streszczenia” mógłby być moim życiowym mottem (choć pewnie ubrałbym je w inne słowa). Nie ma drogi na skróty.

4. Względem dnia dzisiejszego, w dzieciństwie byłem …

Chudszy, więcej czasu poświęcałem na czytanie, głupszy choć mniej targany wątpliwościami. Miałem marzenie: mieć taki „dorosły” kalendarz i przede wszystkim mieć co do niego wpisywać. Dziś mam bardzo dorosły kalendarz, który jest wypełniony na trzy miesiące do przodu. Gdybym mógł wrócić do czasów dzieciństwa powiedziałbym młodemu sobie: „Uważaj, czego sobie życzysz, dzieciaku” 😉

5. Książka, którą mogę czytać w nieskończoność i zawsze odkrywam coś nowego to (i dlaczego):

„Kubuś Puchatek”. Przede wszystkim dlatego, że książka jest napisana jako alegoria, można ją interpretować na różne sposoby (wiedziałeś o tym, że każdą postać z „Kubusia Puchatka” można zdiagnozować innym zaburzeniem psychicznym?). Plus, lubię nastawienie Puchatka do życia.

6. Muzyka, do której wracam w dobraj i złej chwili to:

Nie ma jednej. Lubię życie z muzyką w tle, ale gdyby ścieżka dźwiękowa była cały czas taka sama, byłoby nudno.

7. Wiem, że dzień będzie dobry jeśli rozpocznę go od…

Śniadania, 5 km biegu, spania, porannej lektury – to bardzo mocno zależy od tego, jaki to dzień 🙂

8. Życie nie miałoby sensu gdyby…

…nie można było spać, jeść, biegać, czytać.

9. Gdybym mógł przemówić do każdej osoby na świecie, powiedziałbym:

Powiedziałbym coś w stylu „On Cię widzi” albo „Wiem, co robiłeś zeszłego lata…” Ewentualnie „Czy na pewno tego chcesz?” Generalnie wykorzystałbym tę supermoc do zmuszania ludzi do odrobiny myślenia. Mając przy tym niezłą frajdę 😉 Mam nadzieję, że nie spodziewałeś się apelu o pokój na świecie? 😉

Posłowie

„Nie ma drogi na skróty” niejednokrotnie przekonałem się o prawdziwości tych słów. To na swój sposób niesamowite, że wracają one do mnie przy okazji kolejnej odsłony cyklu 9 Impulsów. Uśmiechnąłem się też szczerze przy siódmym impulsie „[…] spać, jeść, biegać, czytać.”, jeśli kolejność ma znaczenie to podpisuję się pod tą odpowiedzią wszystkimi kończynami. To dla mnie wielka lekcja, że ludzie, których na co dzień podziwiamy są nam bardziej bliscy niż mogłoby się to z pozoru wydawać.

Jeśli i Ty w słowach Pawła odnajdujesz siebie poszukaj więcej inspiracji na stronach: